Pracownia Mikrobiologiczna

- Zakażenia miejsc intymnych

Masz problem z zakażeniem w miejscu, o którym wolisz głośno nie mówić ?

Możemy ci pomóc!

Pamiętaj jednak o kilku sprawach:

- Nie lecz się samodzielnie, bez przeprowadzenia kompleksowych badań. Przypadkowo zastosowany antybiotyk niszczy naturalną florę fizjologiczną i zamiast do wyleczenia może prowadzić do zaostrzenia objawów klinicznych lub pojawienia się nadkażenia grzybami.

- Zrób badanie wymazu na posiew, koniecznie z oceną ilościową wyhodowanych drobnoustrojów. Dolne drogi płciowe nie są jałowe ale zawsze skolonizowane różnymi bakteriami. Jeśli w cewce moczowej występują paciorkowce, gronkowce czy Escherichia coli w niewielkiej ilości, na ogół nie wymaga to leczenia.

- Wykonaj badanie biocenozy pochwy - czyli oceny preparatu bezpośredniego z wydzieliny, barwionego i oglądanego w mikroskopie. Tylko to badanie pozwala na prawidłową diagnostykę waginozy bakteryjnej (wielobakteryjne zapalenie pochwy), dając możliwość oceny wykładników stanu zapalnego (leukocyty, grzyby, nieprawidłowa flora bakteryjna i nabłonki). Test jest szybki, tani i bardzo pomocny w decyzji o leczeniu lub kierunku dalszych badań.

- Wykonaj test w kierunku Chlamydia oraz Mycoplasma-Ureaplasma polegający na oznaczaniu antygenu, w przypadku podejrzenia zakażeń atypowych. W niektórych laboratoriach wykonuje się badania polegające na oznaczaniu przeciwciał, które często występują także u zdrowych ludzi i nie świadczą o aktualnych zakażeniu. Nie lecz się niepotrzebnie! Upewnij się, że oznaczasz antygen tzn. rzeczywistą obecność patogenu.

Pamiętaj! Tylko właściwa diagnoza jest gwarancją skutecznego leczenia!

Zgłoś się do specjalistycznej pracowni mikrobiologicznej Fundacji Uniwersytetu Medycznego "MicroFAM".
Oferujemy rzetelne i kompleksowe badania, poparte fachową konsultacją.

Design by len